Navigovať do servisuPrešov - Ľubotice, Cintorínska 1/ATelefón+421 51 749 53 03, +421 917 586 777, +421 919 212 515 E-mailesicar@esicar.eu Otváracia dobaPo - Pia: 8.00 - 16.30 h.

Od 29. 7. do 9. 8. 2024 DOVOLENKA

Profesionálny test svetlometov

Profesionálny test svetlometov

Vidieť a byť videný je vždy zásadným aspektom bezpečnosti na cestách. Preto je vhodné nechať si pravidelne skontrolovať stav svetlometov v autoservise siete Bosch Car Service.

  • Výmena a oprava jednotlivých komponentov
  • Otestovanie svetiel zadarmo na najnovšom testovacom zariadení
  • Automobilové žiarovky špičkovej kvality od firmy Bosch

Kontaktujte nás

Vidieť a byť videný

Dobrý výhľad vodiča z kabíny vozidla je jedným z najdôležitejších faktorov. Rovnako dôležité je, aby vás jasne videli ostatní účastníci cestnej premávky. Pokiaľ napríklad brzdové alebo smerové svetlá nepracujú správne, stáva sa nehoda takmer nevyhnutnou. A zmeny počasia, mráz, teplo a nečistoty si vyberajú svoju daň na stieračoch. Čas od času je samozrejmosťou výmena stieračov. Toto všetko sú dobré dôvody pre pravidelnú kontrolu svetiel a stieračov vo vašom vozidle.

Stretávacie svetlá vo dne a v noci

Vedeli ste, že denné svietenie je povinné vo 20 krajinách EÚ? Za porušenie hrozia vysoké pokuty. Vozidlá jazdiace so zapnutými svetlometmi sú vždy lepšie vidieť – v hmle, za dažďa alebo pri snežení. Jazda s rozsvietenými svetlami má ale za následok väčšie opotrebenie žiaroviek svetlometu. Odporúčame používať žiarovky Daytime s extrémne dlhou životnosťou od spoločnosti Bosch, potom budete môcť jazdiť so zapnutými svetlami neustále.

Povšimnite si

Výsledky testu svetiel u ADAC odhalili, že viac ako polovica vozidiel na ceste mala vážne nedostatky v systéme osvetlenia. Hlavným problémom bolo nesprávne nastavenie svetlometov a hmlových svetiel. Okrem problémov s výškovým nastavením sú „no-name“ žiarovky častou príčinou ďalších problémov. Pokiaľ sa použijú na výmenu také diely, môžu výrobné nepresnosti viesť k nesúosovosti svetlometov. Nesmierne riziko, pretože nefunkčné alebo nesprávne nastavené svetlomety predstavujú nebezpečenstvo pre všetkých účastníkov dopravy. Odporúčame každoročný test, ktorý vám radi vykonáme v našich autoservisoch.

Naši experti odporúčajú

Naši experti odporúčajú

Najmä v zime a na jeseň sú potrebné rýchle reakcie vodiča, aby sa dokázal vyrovnať s nepriaznivým počasím a stavom vozovky. Je dôležité vždy zaistiť najlepšou možnú viditeľnosť, napr. použitím nových stieracích líšt s technológiou AeroTwin a vysokovýkonných žiaroviek od spoločnosti Bosch. Potom s istotou rozpoznáte nebezpečné situácie rýchlejšie a v prípade potreby tak môžete zareagovať včas.

Je ešte niečo, čo by ste chcel vediet?

Kontaktujte nás

Súhlasím, aby prevádzkovateľ spracúval moje osobné údaje v rozsahu uvedenom v kontaktnom formulári za účelom poskytnutia informácií týkajúcich sa vyššie uvedených servisných služieb. Ďalšie informácie ako spracúvame osobné údaje nájdete sekcii informácie o ochrane osobných údajov.